website templates

JAKOU SADU ZVOLIT?

IQaros

Rozmístění v budově

Nejprve se zamyslete nad tím, kde všude potřebujete teplotu a vlhkost sledovat. Sada je vhodná pro 3D monitoring teploty a vlhkosti. Tyto parametry se mění s výškou, takže pokud skladujete zboží ve vysokých regálech, je nutné na to myslet. Okna a dveře mají také významný vliv. Střešní okna směřující na jižní stranu obvykle prostředí výrazně oteplují.  

Každý senzor musí být v dosahu některého z repeaterů zajišťujících pokrytí prostoru bezdrátovým signálem a agregující naměřená data.

Pozn.: Dosah závisí na komplexnosti budovy, složení zdí a stropů či dalších překážkách mezi jednotlivými zařízeními. Po rozmístění senzorů je potřeba dosah a tedy i správnou funkčnost sítě ověřit.

Orientačně lze v složitějším prostředí skladů a provozoven předpokládat dosah řádově v desítkách metrů mezi jednotlivými zařízeními.

Příklad 1: Sklad o rozloze 10 x 10 m, zboží (elektro součástky a produkty) skladováno v regálech do výšky 5 m. Sklad není z hlediska bezrátového signálu problém pokrýt. Sledovat teplotu má význam
v různé výšce na různých místech skladu (vnitřní část, u dveří,
v různé výšce).
Pro základní monitoring stačí základní sada IQAROS Small.

Příklad 2:
Ve výrobně elektroniky o rozloze 80 x 80 m je potřeba sledovat jak teplotu, tak vlhkost, ale pouze v jedné výšce. Senzory jsou rozmístěny cca po 25 m. K monitoringu postačuje sada IQAROS Medium.

Příklad 3: Sklad potravin o rozlože 30 x 40 m, zboží skladováno
v regálech do výšky 5 m. Senzory umístěny pravidelně v odstupu cca 6 m střídavě v různých výškách tak, aby sbírané hodnoty vypovídaly o kvalitě skladování.
Pro tento účel vyhovuje sada IQAROS Large.

Můžete také kombinovat různé typy senzorů (Industrial, Industrial Pro, Industrial X) a nechat si sestavit sadu na míru.

O společnosti

MICRORISC s.r.o.
Průmyslová 1275
506 01  Jičín

 

Email: iqaros@iqaros.cz   
Phone: +420 493 538 125
GPS: 50.4279447N, 15.3696769E

 

IČO: 25 92 16 81
DIČ: CZ 25 92 16 81
www.microrisc.com